ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7405532
*
nr 740 5532
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 83
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 17:49:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 13:20:00
1
250 kr
13/2 17:14:49
2
250 kr
13/2 17:15:12
2
300 kr
13/2 17:16:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 740 5532
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 83
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 13:20:00 | 1 | 250 kr |
13/2 17:14:49 | 2 | 250 kr |
13/2 17:15:12 | 2 | 300 kr |
13/2 17:16:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.